تفاوت چاپ مستقیم با چاپ غیر مستقیم

هلدینگ آلفا

تفاوت چاپ مستقیم با چاپ غیر مستقیم

همیشه سوال بوده و است که بین چاپ مستقیم و چاپ غیر مستقیم چه تفاوتی وجود دارد کدامیک بهتر می باشد

این معدود سوالهایی است که اکثر افراد از ما دارند و یا با چه دستگاه های چاپ می شوند چاپگر فارگو جزوه دسته چاپگر مستقیم و یا چاپگر غیر مستقیم می باشد اگر دنبال جواب خود هستید ما را تا آخر این مقاله دنبال کنید.

اول از همه یک تعریف کلی و یا عمومی درباره چاپ مستقیم و چاپ غیر مستقیم داشته باشیم

چاپ مستقیم  چیست

همانطور که از نام آن  مشخص است چاپ  بر روی کارت  PVC و یا کارت مقوایی به صورت مستقیم انجام می شود یعنی هیچ واسط مانند هد و یا فیلم در بین آن وجود ندارد عمل چاپ  از ریبون به کارت مستقیم  انجام می گیرد.چاپگر مستقیم  این گونه عمل می کنند

رنگ و جوهر موجود در ریبون را به صورت مستقیما بر روی کارت حک  و یا انتقال می دهد این روش خیلی راحت می باشد و کیفیت چاپ در این مدل خیلی بالاست.

ویژگی های چاپ مستقیم

  1. سرعت بالای چاپ
  2. قابلیت لمینیت کردن چاپ
  3. صرفه جویی در ریبون

امروزه همه به دنبال چاپ سریع می باشند و زمان برای همه مهم است یکی از مزیت های چاپ مستقیم  و چاپگرهای آن همین سریع بودن می باشد چون همانطور که بالا اشاره کردیم هیچ واسطی بین آن وجود ندارد  چاپ مستقیما از ریبون به کارت پی وی سی منتقل می گردد.
تنها مطلبی که در این باره ارائه بدهم این است که فرآیند لمینیت کردن یک پووآن  مثبتی است چون لمینیت برای حفظ آثار چاپی به کار می رود برای توضیح کامل لمینیت به چگونه بر روی  کارت لمینیت می چسبد؟ را مطالعه فرمایید که در آن کامل توضیح دادم.

کل جوهر موجود در ریبون  کاملا برای چاپ استفاده می شود از این لحاظ در ریبون صرفه جویی به عمل می آید.

چاپ غیر مستقیم چیست

چاپ غیر مستقیم این چاپ از یک سیستم واسطه  برای چاپ کارت های پی وی سی انجام می دهد در این نوع چاپ انتقال جوهر از ریبون به کارت از طریق هد دستگاه و یا فیلم انجام می شود در این روش یک لایه نازک  شفاف پلاستیکی ابتدا به شکل معکوس چاپ روی آن انجام می شود و بعد به کارت انتقال داده می شود

ویژگی های چاپ غیر مستقیم

  1. پایداری بیشتر
  2. پیوستگی در چاپ
  3. طول عمر بالای چاپگر غیر مستقیم

منظور از پایداری بیشتر این است که  در فناوری چاپ غیر مستقیم چون اطلاعات از فیلم به هد دستگاه انتقال داده می شود و از تماس هد به کارت جلوگیری می کند این موضوع باعث تداوم و پایداری تصویر روی کارت می شود.

در چاپ مستقیم فرایند چاپ به صورت مرحله به مرحله و تدریجی می باشد ولی در چاپ غیر مستقیم چون از هد و فیلم استفاده می شود اطلاعات همه تحت کنترل هد می باشد و به صورت یکپارچه و یکباره انتقال بر سطح کارت انجام می شود پیوستگی در چاپ باعث کیفیت بالایی  را ارائه دهد.

همانطور که بالا ذکر شد به علت هد دستگاه غیر مستقیم با کارت در ارتباط  می باشد یعنی بدون هیچ اصطکاکی یا برخورد صورت می پذیرد پس در نتیجه طول عمر دستگاه بیشتر می باشد.

درباره اینکه می خواهید بدانید که چاپگر فارگو جزوه کدام دسته از چاپ ها محسوب می شود به قسمت چاپگر غیر مستقیم مراجعه کرده و مطالعه نمایید و مقاله بعدی را که در رابطه با پرینتر فارگو می باشد دنبال نمایید.

نتیجه گیری تفاوت چاپ مستقیم با چاپ غیر مستقیم

در آخر یک نتیجه گیری کلی از مطالب بالا که ارائه کردم هرکدام به یک نحوی خوب هستند اگر منتظر پیشنهاد ما هستید بگوییم کدام چاپ بهتر است معمولا در این شرایط باید آخر مقاله را باز بگذاریم که مخاطب خود تصمیم بگیرد که کدام یک از چاپ های را انتخاب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.